Biblioteka - Szkoła Podstawowa nr 48 w Lublinie

Biblioteka szkolna w Szkole Podstawowej nr 48 im. Józefa Piłsudskiego w Lublinie

Biblioteka czynna jest od poniedziałku do piątku w ustalonych i podanych do wiadomości godzinach. Niełatwo nas znaleźć, bo biblioteka znajduje się w oddzielonym od szkoły budynku, na drugim piętrze. Jest to małe pomieszczenie, pełne uginających się od kolorowych książek regałów. Znajdują się tu także laptopy do dyspozycji uczniów oraz niewielka czytelnia, w której dzieci chętnie spędzają czas. W bibliotece przechowujemy prawie 9 tysięcy książek, ale liczba ta nie jest stała, ponieważ dokonywane są zakupy nowości książkowych, a zniszczone zbiory są ubytkowane. Ze zbiorów biblioteki mogą korzystać uczniowie, nauczyciele oraz pozostali pracownicy szkoły i rodzice. Czytelnicy zobowiązani są do przestrzegania regulaminu biblioteki.
Biblioteka w naszej szkole spełnia kilka podstawowych zadań – przede wszystkim ma gromadzić i udostępniać zbiory. Do zadań bibliotekarzy należy także zajmowanie się podręcznikami (ich opracowanie, wypożyczenie). Poza tym, biblioteka rozbudza i rozwija indywidualne zainteresowania uczniów oraz wyrabia i pogłębia nawyk czytania i uczenia się. Braliśmy udział w dużych programach czytelniczych (Książki Naszych Marzeń, Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa) i czekamy na kolejne pojawiające się możliwości.
Zapraszamy do świata książek, bo „kto czyta, ten żyje podwójnie”!

Godziny wypożyczeń w bibliotece szkolnej

Dzień tygodnia Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek
Godziny wypożyczeń 8.00 - 13.00 8.00 - 13.00 10.00 - 15.00 8.00 - 16.00 9.00 - 16.00