Organizacja pracy oddziału przedszkolnego - Szkoła Podstawowa nr 48 w Lublinie

Article heading icon

Organizacja pracy

  1. Oddział przedszkolny jest otwarty od 6:30 do 16:30.
  2. Dzieci przyprowadzane są do oddziału przedszkolnego do godziny 8.00. O tej godzinie zaczynają się zajęcia dydaktyczne.
  3. Zgłoszenia nieobecności dziecka rodzice/ opiekunowie dokonują maksymalnie do godziny 15:00 w dniu poprzedzającym nieobecność. Nieobecność należy zgłosić telefonicznie do Intendenta szkoły lub Wychowawczyń grupy.
  4. Dzieci do oddziału przedszkolnego mogą przynosić podpisane bidony z wodą mineralną lub ulubionym sokiem. Woda mineralna jest również dostępna w sali.
  5. Pory posiłków: śniadanie 8.30, obiad 11.30, podwieczorek 14.00.
  6. Podstawa programowa wychowania przedszkolnego jest realizowana do godziny 13:00. Potem utrwalany jest poznany materiał, realizowane bieżące projekty i plany dydaktyczno - wychowawcze, jak również udzielana jest pomoc psychologiczno-pedagogiczna w postaci indywidualnych zajęć.
  7. W oddziale przedszkolnym realizowane są zajęcia z języka angielskiego, profilaktycznej gimnastyki korekcyjnej i religii.
  8. Oddział przedszkolny pełni funkcje opiekuńcze, wychowawcze i kształcące. Zapewnia dzieciom możliwość wspólnej zabawy i nauki w warunkach bezpiecznych, przyjaznych i dostosowanych do ich potrzeb rozwojowych.
  9. Dzieci z oddziału przedszkolnego przyprowadzane są do szkoły i odprowadzane do domu przez rodziców /prawnych opiekunów/, inne osoby dorosłe lub inne upoważnione osoby przez rodziców na podstawie pisemnej zgody. Obowiązują elektroniczne czytniki potwierdzające obecność dziecka w oddziale przedszkolnym: rejestr wejść i wyjść - rodzic /osoba upoważniona potwierdza każdego dnia wejście i wyjście swojego dziecka zgodnie z instrukcją wychowawcy oddziału przedszkolnego.
  10. Szkoła nie zapewnia bezpieczeństwa dzieciom poza obowiązkowymi godzinami zajęć obowiązkowych i dodatkowych. Rodzic (prawny opiekun) odpowiada osobiście lub upoważnia inną osobę do odbierania i zaprowadzania dzieci na zajęcia dodatkowe i pozalekcyjne organizowane w szkole, np. karate, gimnastyka. Pełną odpowiedzialność prawną za bezpieczeństwo dzieci w tym czasie ponosi rodzic (prawny opiekun).