Samorząd Uczniowski - Szkoła Podstawowa nr 48 w Lublinie

Aleksander Dębek, klas VI B

Adam Antonik, klasa VII A

Maksymilian Ćwikliński, klasa VII A

Sylwia Pogoda, nauczycielka muzyki i wychowawca świetlicy szkolnej

Samorząd Uczniowski jest jednym z czterech organów szkoły, obok Dyrektora, Rady Pedagogicznej i Rady Rodziców, zrzeszającym wszystkich uczniów . Priorytetowym celem pracy Samorządu Uczniowskiego jest zachęcanie uczniów do aktywnej, twórczej pracy, integracji i współdziałania. Jednym z zadań jest pomoc w organizowaniu szkolnych imprez i uroczystości. W bieżącym roku szkolnym Samorząd Uczniowski współtworzył Dzień Edukacji Narodowej oraz II Szkolny Przegląd Piosenki Patriotycznej. Samorząd organizował także dni z kalendarza świąt nietypowych (m.in. dzień w piżamie, dzień w świątecznym sweterku).

W styczniu w celu integracji uczniów I i II etapu edukacji zainicjował wspólne kolędowanie na sali gimnastycznej. Samorząd Uczniowski aktywnie włącza się także w akcje charytatywne - „Wielcy świecą w ciemności”, czy „Pełna miska dla schroniska” oraz w organizację szkolnych zabaw – Andrzejki i Zabawa Choinkowa.

Samorząd zachęca do współpracy i dzielenia się pomysłami wszystkich uczniów. Razem twórzmy pozytywną atmosferę w Naszej Szkole!

Regulamin Samorządu Uczniowskiego