Dzień Ziemi z gościem specjalnym - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 48 w Lublinie

Tag img 22.04.2024, 21:07

Dzień Ziemi z gościem specjalnym

„Mamy tylko jedną Ziemię, a jej przyszłość zależy od każdego, na pozór niewielkiego, ludzkiego działania, zależy od każdego z nas.”

Florian Plit

Uczniowie klas II a i II b śpiewają piosenkę ekologiczną. W tle niebieska dekoracja o Ziemi.

Z okazji wyjątkowego święta, które obchodzone jest na całym świecie już od 44 lat - 22 kwietnia 2024 roku dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas I-III spotkali się na kolejnym spotkaniu „Samorządziku”. Tym razem świętowaliśmy Dzień Ziemi z gościem specjalnym – Panem Dyrektorem KOM-EKO S.A. Adamem Przystupą. Najpierw na cześć naszej planety zaśpiewaliśmy piosenki o tematyce ekologicznej, zachęcające do dbania o Ziemię i przyrodę. Potem był czas dla naszego gościa – eksperta od recyklingu, który przybliżył nam sposoby segregacji śmieci i pokazał historię pewnej niebieskiej butelki. Spotkanie było bardzo ciekawe i pouczające, a na pewno zachęciło nas do dbania o naszą wyjątkową niebieską planetę.