Program Edukacyjny dla Szkół „Działaj z imPETem!” - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 48 w Lublinie

Tag img 12.06.2024, 19:05

Program Edukacyjny dla Szkół „Działaj z imPETem!”

Działaj z imPETem! To projekt edukacyjny, w którym zachęca się Polaków do segregacji odpadów, podkreślając przy tym, dlaczego warto to robić.

Uczniowie w świetlicy podczas grania w domino

W roku szkolnym 2023/2024 świetlica przyłączyła się do programu. Wiemy, że szczególny nacisk warto kłaść na butelki PET, które są powszechnie użytkowane w gospodarstwach domowych.
Przystępując do programu propagowaliśmy w Naszej szkole eko postawy i tworzymy eko nawyki już od najmłodszych lat.
W trakcie trwania projektu dzieci wykonały ciekawe prace plastyczne: pojemniki na kredki, domino, drzewka z butelek, oraz wzięły udział w lekcji multimedialnej ze śmieciarką Miecią.