Ruszył nabór wniosków stypendialnych do 12 lipca 2024 roku! - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 48 w Lublinie

Tag img 24.06.2024, 10:43

Ruszył nabór wniosków stypendialnych do 12 lipca 2024 roku!

Uprzejmie informujemy, iż tegoroczny nabór wniosków o przyznanie stypendium w ramach programów stypendialnych „Lubelskie wspiera uzdolnionych 2024-2025” oraz „Lubelska kuźnia talentów 2024-2025” rozpocznie się 21 czerwca i potrwa do 12 lipca 2024 roku.

Plakat informacyjny o naborze wniosków stypendialnych. Na plakacie umieszczono tekst: Masz wysokie wyniki w nauce? Potrzebujesz wsparcia na dalsze zdobywanie wiedzy, rozwijanie swoich ambicji i zainteresowań? ... jeżeli tak i w roku szkolnym 2024-2025 będziesz uczniem: V-VII klasy szkoły podstawowej lub liceum ogólnokształcącego to program stypendialny Lubelskie Wspiera Uzdolnionych 2024-2025 jest właśnie dla Ciebie! Wybrałeś szkołę zawodową? Technikum, branżową szkołę I lub II stopnia, ponadpodstawową szkołę artystyczną lub szkołę policealną. Zostań stypendystą programu Lubelska Kuźnia Talentów 2024-2025. Termin składania wniosków o przyznanie stypendium od 21 czerwca 2024 roku do 12 lipca 2024 roku. Dodatkowe kryteria społeczno-ekonomiczne. Wysokość stypendium 6 tysięcy złotych. Sprawdź warunki otrzymania stypendium na www.lubelskie.pl lub zadzwoń 814781102. Organizator: Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego departament Kultury, Edukacji i Dziedzictwa Narodowego, ul. Artura Grottgera 4, 20-029 Lublin. Programy stypendialne realizowane w ramach Działania 10.3 Kształcenie Ogólne i Działania 10.4 Kształcenie Zawodowe, priorytetu X Lepsza edukacja programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027, współfinansowanego przez Unię Europejską. Na dole strony znajdują się logotypy partnerów programu.

Program stypendialny „Lubelskie wspiera uzdolnionych 2024-2025” skierowany jest do uczniów szkoły podstawowej, uczących się w klasach V-VIII oraz uczniów liceum ogólnokształcącego, uczących się w województwie lubelskim.

Program stypendialny „Lubelska kuźnia talentów 2024-2025” skierowany jest do uczniów kształcących się w formie dziennej w szkole prowadzącej kształcenie zawodowe, tj. uczniów technikum, uczniów szkoły artystycznej, uczniów szkoły policealnej i uczniów szkoły branżowej I i II stopnia, uczących się w województwie lubelskim.

Powyższe programy skierowane są do uczniów znajdujących się w niekorzystnej sytuacji społeczno-ekonomicznej, przez co należy rozumieć niekorzystną sytuację materialną ucznia (rodziny ucznia), wynikającą z niskiego dochodu przypadającego na osobę w rodzinie lub posiadanie przez ucznia orzeczenia o niepełnosprawności lub posiadanie przez ucznia orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego, posiadanie statusu osoby przebywającej w pieczy zastępczej lub opuszczającej pieczę zastępczą, posiadanie statusu dziecka pozbawionego całkowicie, częściowo lub okresowo opieki rodzicielskiej obydwojga rodziców, członek rodziny ucznia legitymuje się orzeczeniem o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności, uczeń wychowywany jest przez jednego rodzica.

Stypendia zostaną przyznane na okres od 01.09.2024 r. do 30.06.2025 r., w kwocie 600 zł miesięcznie - uczniom, którzy spełnią wymagane regulaminem kryteria i uzyskają najwyższą punktację w postępowaniu kwalifikacyjnym.

Wymienione programy realizowane są przez Departament Kultury, Edukacji i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego w Lublinie.

Szczegółowe informacje dotyczące programów: regulaminy i wymagane dokumenty, znajdują się na stronie internetowej www.lubelskie.pl w zakładce Stypendia uczniowskie.