"Śpiewający Słowik" - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 48 w Lublinie

Tag img 08.05.2024, 09:58

"Śpiewający Słowik"

7 maja 2024 uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w przesłuchaniach Przeglądu Powiatowego 29. Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Śpiewający Słowik”. Z samego rana pod opieką nauczycielki muzyki Sylwii Pogody-Bednarz udali się do CSK i tam w różnych kategoriach wiekowych prezentowali swoje utwory.

Uśmiechnięty uczeń klasy 7a prezentuje dyplom który otrzymał za wyróżnienie w konkursie

W kategorii II (9-10 lat) utwór „Pięknie żyć” z rep. Ryszarda Rynkowskiego zaprezentował uczeń klasy 3a Juliusz Suchorab.

W kolejnej - III kategorii (11-13 lat) – wystąpili kolejno: Aleksandra Purc (klasa 5a), która zaśpiewała piosenkę „Zamigotał świat” (rep. Varius manx), Kacper Trela (klasa 5a) „Piosenka jest dobra na wszystko” (kabaret „Starszych Panów”), Michał Mączka (klasa 5a) „Nauczmy się żyć obok siebie” (rep. Zbigniew Wodecki). Ostatni w tej kategorii swój talent zaprezentował Adam Antonik z klasy 7a. Piosenką „Nieznajomy” z rep. Dawida Podsiadło wyśpiewał sobie wyróżnienie w swojej kategorii wiekowej. Występy naszych reprezentantów zakończyła w kategorii IV (14-16 lat) Julia Opajdowska piosenką „Czas nas uczy pogody” (rep. Grażyna Łobaszewska).

Wszystkim reprezentantom serdecznie gratulujemy występów i życzymy dalszych sukcesów!