Wielcy świecą w ciemności, edycja 5 - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 48 w Lublinie

Tag img 30.11.2023, 13:41

Wielcy świecą w ciemności, edycja 5

Dnia 30 listopada w naszej szkole odbyła się dyskoteka andrzejkowa, której, jak co roku od kilku już lat, oprócz zabawy, przyświecał także szlachetny cel – pomoc naszym adopcyjnym dzieciom z Afryki – Lambertowi i Janet.

Plakat

Dyskotekę poprzedziła krótka prezentacja dotycząca ruchu MAITRI oraz akcji Adopcja Serca. Uczniowie mogli zobaczyć, w jakich warunkach mieszkają i uczą się dzieci w Rwandzie i Ugandzie oraz upewnić się, że przekazywana przez nas pomoc jest im naprawdę potrzebna.
Niespodzianką dla społeczności szkoły był filmik nagrany przez wolontariusza MAITRI – Modesta z Rwandy, będącego wolontariuszem na misji, w której uczy się nasz adopcyjny braciszek Lambert. Modest przebywa obecnie w Lublinie, gdzie studiuje biologię na UMCS, stąd mogliśmy do niego dotrzeć i poprosić o najświeższe informacje o Lambercie. Dowiedzieliśmy się, że chłopiec jest już zdrowszy, dobrze daje sobie radę w szkole, zdał do kolejnej klasy z wynikiem 60%. Wraz z całą swoją 7-osobową rodziną są bardzo wdzięczni za naszą pomoc oraz pozdrawiają nas serdecznie, składając najlepsze życzenia bożonarodzeniowe i noworoczne.
W naszej andrzejkowej „akcji” wzięli także udział absolwenci naszej szkoły: Alan Flis, uczeń II klasy liceum, który nadal zaangażowany jest w pomoc Adopcji Serca, gdyż to właśnie on co roku projektuje plakaty i ulotki promujące nasze przedsięwzięcie. Pomógł nam także Kacper Jakubas, występując w roli DJ-a, zachęcając wszystkich obecnych do tańca najlepszymi hitami muzycznymi.
Ogromną rolę odegrali też oczywiście Rodzice z Rady Rodziców, którzy zakupili wspaniałe świecące gadżety-cegiełki. Dzięki sprzedaży świecących w ciemności opasek, kolczyków, pierścionków i innych wspaniałości udało się uzbierać ponad 3200 zł, która to kwota zostanie przekazana na opłacenie edukacji i utrzymania Janet i Lamberta przez cały rok 2024.
Serdecznie dziękujemy naszym nieocenionym Rodzicom, którym przewodniczy pani Agnieszka Flis, za wkład pracy oraz ogromne serca! Dziękujemy absolwentom za pamięć o naszej akcji i nieustającą pomoc! Dziękujemy wszystkim nauczycielom i uczniom o wielkich sercach, którzy zechcieli udzielić wsparcia naszym adopcyjnym dzieciakom!
Dobrze, że jesteście i pomagacie! Warto pomagać – dobro zawsze wraca!