Wyróżnienie Radia Plus Radom - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 48 w Lublinie

Tag img 13.05.2024, 08:33

Wyróżnienie Radia Plus Radom

Żabko, nie można uszczęśliwiać nikogo na siłę, trzeba puścić go wolno, pozwolić, by sam podjął decyzję, rozumiesz?

uczniowie w sali

Nikt nie jest szczęśliwy, jeśli jest do czegoś zmuszany – takie przesłanie w swojej baśni pt. „Zaczarowane pióro” umieściła uczennica klasy VIII „a” Lena Martyna.
Lena wzięła udział w XVII Ogólnopolski Konkursie Literackim "I ty możesz zostać baśniopisarzem", który zorganizowała Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im Hansa Christiana Andersena w Radomiu. Głównym celem konkursu było popularyzowanie twórczości duńskiego baśniopisarza oraz wartości moralnych zawartych w jego utworach. Dodatkowo tegoroczna edycja konkursu wymagała umieszczenia w baśniach akcentów lokalnych, stąd w baśni Leny obecność lubelskiego cebularza i kozich rożków.
W XVII Ogólnopolskim Konkursie Literackim „I ty możesz zostać baśniopisarzem” wzięło udział 86 uczniów z klas od trzeciej do ósmej z 14 województw. Z wielką radością informujemy, że Lena Martyna otrzymała wyróżnienie i nagrodę Radia Plus – patrona medialnego konkursu. Gratulujemy Leno i życzymy Ci dalszych sukcesów literackich. Jesteś naszą specjalistką nie tylko od cebularzy i kozich rożków, ale także od baśni, których przesłanie wciąż pozostaje aktualne.
Zachęcamy do wysłuchania krótkiego wywiadu z Leną, przeprowadzonego przez pana Wojciecha Sałka - dziennikarza Radia Plus Radom: