Lutownice - luty 2023 - Szczegóły galerii - Szkoła Podstawowa nr 48 w Lublinie

Lutownice - luty 2023

Wszyscy wiemy, że nauka czegokolwiek powinna być połączeniem dwóch rzeczy – teoriii praktyki. Znajomość teorii musi być poparta wykorzystaniem zdobytych informacji w praktyce. I odwrotnie – praktyka powinna być poprzedzona zaznajomieniem się z teorią. Ta zasada sprawdza się w każdej dziedzinie nauki, ale wydaje się, że najlepiej widać jej słuszność na przykładzie przedmiotów technicznych, wymagających posiadania pewnych umiejętności praktycznych. Czym innym jest oglądanie zdjęć i rysunków lutownicy, czytanie o jej działaniu, a czym innym – używanie tego sprzętu w praktyce. Tym razem, ze sprzętu zakupionego w ramach programu „Laboratoria Przyszłości” (#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci), skorzystała klasa 5b. Uczniowie mieli szansę wykorzystać wspomnianą wcześniej lutownicę i samodzielnie, pod opieką nauczyciela, stworzyć małe dzieła sztuki.