Mikrokontrolery - Szczegóły galerii - Szkoła Podstawowa nr 48 w Lublinie

Mikrokontrolery

Uczeń Przyszłości Uczeń Przyszłości … no właśnie, jaki powinien być? Co powinien potrafić, umieć? To pytanie z pewnością mogłoby się przerodzić w bardzo długą debatę, ale jedno jest pewne – Uczeń Przyszłości to ktoś, to powinien umieć odnaleźć się w rzeczywistości, w której znajdziemy się za jakiś czas. To ktoś, kto będzie nieustannie się rozwijał – przede wszystkim w zakresie technologii. Przecież już dzisiaj otacza nas mnóstwo urządzeń, systemów, które ułatwiają nam życie, ale jednocześnie są skomplikowanymi wytworami specjalistów. W naszej szkole odbyły się zajęcia, które były elementem cyklu warsztatów z wykorzystaniem nowoczesnych sprzętów zakupionych w ramach programu Laboratoria Przyszłości (#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci). Uczestniczyły w nich klasy ósme pod opieką pana Andrzeja Piętaka. Dr inż. Sylwester Korga, który gościnnie zawitał w nasze progi, przeprowadził razem z p. Andrzejem bardzo ciekawe lekcje dotyczące mikrokontrolerów. Podczas tych zajęć uczniowie – w praktyce – dowiedzieli się czym jest projekt Arduino, jak działa mikrokontroler oraz jak zaprogramować Arduino za pomocą komputera. Chyba są wśród nas ci, którym przyszłość nie straszna … ;) w ramach programu Laboratoria Przyszłości (#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci).