Spotkanie opłatkowe rodzin adopcyjnych - Szczegóły galerii - Szkoła Podstawowa nr 48 w Lublinie

Spotkanie opłatkowe rodzin adopcyjnych

W niedzielę, 14 stycznia 2024 r. delegacja naszej Szkoły w osobach p. Agnieszki Flis oraz p. Edyty Kucharzyk z Rady Rodziców oraz Niny Flis w charakterze przedstawicielki uczniów wzięła udział w spotkaniu opłatkowym rodzin adopcyjnych uczestniczących w programie Adopcji Serca MAITRI.

Spotkanie to odbyło się przy parafii pw. św. Józefa w Lublinie. Wzięło w nim udział ponad 20 osób zaangażowanych w pomoc dzieciom Afryki, w tym przedstawiciele szkół, uniwersytetów, studenci, osoby prywatne. Obecny był także założyciel ruchu Maitri w Polsce – pan Jacek Wójcik, którego 30 lat temu zainspirowała do działania sama Matka Teresa z Kalkuty, wzbudzając w jego sercu potrzebę niesienia pomocy ludziom Trzeciego Świata.
Spotkanie przebiegało w bardzo sympatycznej, wesołej atmosferze. Podzieliliśmy się opłatkiem, śpiewaliśmy kolędy, próbowaliśmy świątecznych smakołyków, a także dużo rozmawialiśmy… Ze sobą wzajemnie i z afrykańskimi wychowankami Adopcji Serca, którzy dzięki pomocy adopcyjnych rodziców sprzed lat, dzisiaj mogą studiować tu, w Lublinie. Poznałyśmy osobiście studentów UMCS z Rwandy, Tanzanii, Zanzibaru, w tym Modesta, który nagrał dla nas filmik na szkolną andrzejkową prelekcję o ruchu MAITRI. Ich życiowe historie bardzo nas wzruszyły i zmotywowały do planowania kolejnych działań pomocowych. Modest opowiedział nam o trudnej sytuacji rodziny naszego adopcyjnego braciszka – Lamberta. Można o niej przeczytać w załączonym liście dotyczącym chłopca. Zachęcam do przeczytania listu oraz obejrzenia zdjęć ze spotkania.
Ewa Kwiecińska-Żuławska – szkolny koordynator akcji Adopcja Serca