Warsztaty 3D w pierwszej klasie - Szczegóły galerii - Szkoła Podstawowa nr 48 w Lublinie

Warsztaty 3D w pierwszej klasie

W dniu 26 marca 2024 r. odbyły się w klasie 1a warsztaty 3D.

Warsztaty przeprowadziła pani Dominika z Centrum Twórczego Rozwoju „Artystyka”. Najpierw dzieci dowiedziały się, do czego jest wykorzystywany druk 3D. Oglądały też gotowe prace, niektóre składające się z wielu części. Pani Dominika zwróciła uwagę dzieci na strukturę powierzchni zewnętrznej modeli. Potem dzieci zalogowały się na stronę Tindercad i po wysłuchaniu instrukcji projektowały breloczki ze swoim imieniem. Poznały sposób łączenia elementów pracy i sposób wykonania efektów specjalnych. Wszystkie dzieci poradziły sobie z tym zadaniem. Podczas pracy dzieci, drukarka wykonywała swoje zadanie. Wydrukowany gwizdek dostała pani Maryla. Na koniec zajęć dzieci dostały od pani Dominiki wielkanocne zajączki wykonane przez drukarkę 3D.